تبلیغات
جوان مسلمان - وزیر مغضوب صهیونیستها از لیست روحانی حذف شد + لیست احتمالی کابینه روحانی
 
جوان مسلمان
وزیر مغضوب صهیونیستها از لیست روحانی حذف شد + لیست احتمالی کابینه روحانی

بنابر برخی گزارشات غیر رسمی سردار احمد وحیدی، وزیر دفاع دولت دهم که بعنوان خوار چشم صهیونیست و تنها وزیر دولت احمدی نژاد در لیست کابینه روحانی قرار داشت، بدلیل فشارهای افراطیون اصلاح طلب حذف گردیده است.

سرویس سیاسی بی باک: دولت روحانی که قرار است فراجناحی و با رویه اعتدال گونه کار خود را آغاز کند، همچنان با فشار افراطیون اصلاح طلب روبرو می باشد. اصلاح طلبان که در انتخابات اخیر ریاست جمهوری تنها کاندیدای مدنظر خود را محمدرضا عارف می دانستند در آخرین ساعات تبلیغات انتخاباتی و آنگاه که بالاترین اقبال به خود را در خوشبینانه ترین حالت، کمتر از ده درصد آرای مردم دیدند، به یکباره تصمیم گرفتند که عارف را مجبور به انصراف کنند تا با دست خود مرگ سیاسی شان را تائید و تثبیت نکرده باشند. عارف کنار کشید اما با دلخوری تمام، از همین رو وی هرگز در بیانیه انصرافش از کاندیداتوری، حاضر به حمایت از روحانی نشد.
 
انتخابات پایان یافت و مدعیان تقلب بار دیگر مشاهده کردند که نظام از اندک آرای مردم نیز به خوبی و با تمام قوا پاسداری کرد. حال دکتر حسن روحانی بعنوان یک چهره نسبتا معتدل و مقبول عموم جریانات سیاسی از امروز دوران ریاست جمهوری اش را بصورت رسمی آغاز می کند اما نکته قابل تامل اینکه اصلاح طلبان سهم خواه و زیاده خواه بار دیگر فشارهایشان را بر دکتر روحانی افزایش داده اند تا هر آنکه را آنها نمی پسندد در لیست حذفیات قرار دهند.
 
فشارهای افراطیون تا حدی بود که بنابر برخی گزارشات غیر رسمی سردار احمد وحیدی، وزیر دفاع دولت دهم که بعنوان  خوار چشم صهیونیستها و تنها وزیر دولت احمدی نژاد که در لیست کابینه دولت روحانی قرار داشت، بدلیل فشارهای افراطیون اصلاح طلب حذف گردیده است و به جای وی حسین دهقان در لیست قرار گرفته است.
 
 
گفتنی است؛ وحیدی از سرداران سپاه پاسداران است و در گذشته فرماندهی سپاه قدس را بر عهده داشته‌است. مقامات قضایی آرژانتین وی را به دخالت در انفجار مرکز همیاری یهودیان در بوئنوس آیرس متهم می‌کنند.
 
اینترپل (پلیس بین‌الملل) به درخواست دادگستری آرژانتین مبنی بر دخالت داشتن وی در انفجار مرکز همیاری یهودیان و در مقام فرمانده وقت نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حکم جلب بین‌المللی وی را صادر کرد اما دکتر محمود احمدی نژاد در ساعات پایانی روز چهارشنبه ۲۸ مرداد ۸۸ لیست وزرای پیشنهادی خود را ارائه نمود که در میان این نامها، نام احمد وحیدی برای سمت وزارت دفاع و نیروهای مسلح به چشم می‌خورد.

در تاریخ ۱۰ شهریور ۱۳۸۸، در جریان سومین روز بررسی وزرای کابینه دهم، هنگامی که نوبت به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رسید، قوامی(نماینده مجلس) که قرار بود به عنوان تنها مخالف سخن بگوید، از طریق منشی مجلس تغییر رای خود را اعلام و دلیل این انصراف را «گستاخی و رجزخوانی رژیم صهیونیستی» درباره سردار وحیدی اعلام کرد و گفت: برای نشان دادن حمایت کامل و قاطع مجلس از ایشان در برابر این گستاخی صهیونیست‌ها، از وقت مخالفت خود صرف‌نظر می‌کنم و نه تنها رای منفی خود را پس می‌گیرم، بلکه به ایشان رای مثبت خواهم داد.

در همین حین، نمایندگان با سردادن شعار «مرگ بر اسرائیل» حمایت خود را از نظر قوامی اعلام کردند. به دلیل انصراف وی، نماینده موافق هم صحبت نکرد و سردار وحیدی برای اعلام برنامه‌های خود به پشت تریبون رفت.

در تاریخ ۱۲ شهریور ۱۳۸۸، در جریان پنجمین و آخرین روز بررسی وزرای کابینه دهم، در پایان رای گیری، احمد وحیدی با کسب ۲۲۷ رای موافق از مجموع ۲۸۶ رای ماخوذه، ۵۴ رای مخالف و ۵ رای ممتنع رسماً به عنوان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دولت دهم انتخاب شد.

لازم به ذکر است که وی با کسب ۷۹٫۳۷٪ آرا از نمایندگان، دارای بیشترین درصد جلب اعتماد نمایندگان مجلس در میان سایر وزرای پیشنهادی بود.
 
لیست احتمالی کابینه روحانی
 
یکی از روزنامه های اصلاح طلب نزدیک به خاندان هاشمی رفسنجانی در خبری نوشت: اکنون که این نوشتار به تحریر در می آید غیر از یکی دو وزارتخانه تمامی گزینه های وزرات در کابینه یازدهم قطعی شده اند. رسانه ها و سایت‌های مجازی خبر از لیست های قطعی نوشته اند اما با تماس با یک منبع بسیار موثق در دفتر رئیس جمهور که نخواست نامش فاش شود؛ مطلع شدیم که آخرین رایزنی‌ها به شکلی فشرده در حال انجام است و تنها 90 درصد اعضای کابینه قطعی شده اند و لیست های گمانه زنی شده چند درصد خطا را دارند. وی از وزارتخانه های مورد بحث حرفی به میان نیاورد و عنوان داشت که بیش از این مجاز به ارائه اطلاعات نیست اما دیگر اخباری که دریافت داشتیم حاکی از آن بود که دو وزارتخانه کشور و صنعت و معدن و تجارت هنوز تعیین تکلیف نشده اند و آخرین بحث ها پیرامون این دو وزارتخانه کلیدی در جریان است.
 
سکان داری وزارت کشور که می توان آن را یکی از گرانیگاه های اصلی کابینه دانست و بی گمان در رویکرد سیاسی کابینه نقش بسزایی خواهد داشت؛ پس از نام آوری از حجت الاسلام علی یونسی و مطرح شدن نام رحمانی فضلی اکنون در آستانه تنفیذ به دریادار علی شمخانی است. در سوی دیگر وزارت صنعت و معدن و تجارت نیز که از ارکان مدیریت اقتصادی کشور است پس از آنکه چندین گزینه برای آن مطرح شد اکنون سخن از مهندس نعمت زاده است و نکته جالب آنکه گویا اسحاق جهانگیری که در تمامی گمانه زنی ها نام وی به عنوان معاون اولی قطعی آمده بود خود ابراز تمایل کرده که در این پست به ایفای وظیفه بپردازد.
 
با تعیین تکلیف این دو وزارتخانه و قطعی شدن گزینه های آن کابینه یازدهم آماده معرفی به مجلس شورای اسلامی می شود. البته این نکته هم شایان ذکر است که بر خلاف گمانه زنی های رسانه‌ها هنوز به شکل قطعی ترکیب معاونین رئیس جمهور و همچنین مسئولین نهاد ریاست جمهوری و ریاست دفتر رئیس جمهوری مشخص نشده و اولویت به معرفی اعضای کابینه داده شده است.
 
در پی لیست قطعی اعضای کابینه می آید و این نکته را هم باید خاطر نشان کرد که این افراد اگر اتفاق غیر منتظره ای رخ ندهد به مجلس معرفی خواهند شد:1- وزیر اطلاعات: حجت الاسلام علوی 2- وزیر امور خارجه:محمد جواد ظریف 3- وزیر نفت: بیژن نامدار زنگنه 4- وزیر آموزش و پرورش: محمد علی نجفی 5- وزیر نیرو: حمید چیت چیان 6- وزیر کشاورزی: محمود حجتی 7- وزیر راه و مسکن و شهرسازی: عباس احمد آخوندی 8- وزیر بهداشت: سید حسن قاضی زاده هاشمی 9- وزیر کار و رفاه اجتماعی: علی ربیعی 10- وزیر علوم: جعفر میلی منفرد 11- وزیر ارتباطات: محمود واعظی 12- وزیر دفاع: حسین دهقان 13- وزیر اقتصاد: علی طبیبیان 14- وزیر ورزش و جوانان: مسعود سلطانی فر 15- وزیر ارشاد: علی جنتی 16- وزیر دادگستری:علی امیری 17- وزیر صنعت و معدن و تجارت: محمد رضا نعمت زاده (قطعی نشده ) 18- وزیر کشور: علی شمخانی (قطعی نشده)
 
در خصوص معاونین رئیس جمهور هم گزینه ها در حال قطعی شدن هستند و در این میان گماردن محمد باقر نوبخت بر راس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و سیف بر ریاست بانک مرکزی قطعی شده وعلی یونسی، مجید انصاری، محمد نهاوندیان، مرتضی بانک و حسین فریدون نیز از زمره چهره‌هایی هستند که نامشان برای تصدی سمت های معاونت و نهاد ریاست جمهوری مطرح شده اما هنوز هیچ کدام به قطعیت نرسیده است.مرور اسامی کابینه نشان می دهد که طیف های سیاسی مختلف به شکلی متوازن در کابینه حضور دارند و شاخصه انتخاب وزرا اعتدال و میانه روی آنان بوده است. البته اگر اصلاح طلبان و اعتدال گرایان نزدیک به روحانی را واجد همپوشانی بیشتر دانسته و آنها را در یک رسته دسته بندی کنیم قطعا کفه کابینه به سمت آنان سنگینی محسوسی دارد. حال باید دید این لیست در مجلس چه واکنشی خواهد یافت و بالاخره پرونده تشکیل دولت به چه فرجامی رهنمون خواهد شد. فرآیند سخت و طاقت فرسایی که رئیس جمهور منتخب به رغم تمام حواشی موجود با سرعت عمل و دقت نظر آن را در اسرع وقت به پایان برده و دولت را برای خدمتگزاری به ملت استحکام و قوام بخشیده و اکنون همه نگاه ها معطوف به مجلس شورای اسلامی است.
 
نوع مطلب :
برچسب ها : احمدی نژاد، روحانی، عكس، انقلاب، اسراییل، وحیدی، وزیر دفاع،
لینک های مرتبط :


یکشنبه 4 تیر 1396 11:22 ق.ظ
Thanks for finally talking about >جوان مسلمان - وزیر مغضوب صهیونیستها از لیست
روحانی حذف شد + لیست احتمالی کابینه روحانی <Liked it!
دوشنبه 1 خرداد 1396 08:29 ب.ظ
Hello, I enjoy reading through your article. I like to write a
little comment to support you.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ

از وقتی که رفتی دنیایم خاکستری شده آسمان زندگی ام ابری شده و بغضی همیشگی در پس تمام لبخندهاوحرفهایم می کشد مرا هر روز و هر ثانیه...
مادرهر چه دارم از تو دارم ...زود رفتی خیلی زود بود هنوز رفتنت را باور ندارم ...
بازهم دستان آسمانیت را بالا ببر و برای نازدانه دخترت دعا کن که محتاج دعایت هستم ای همیشه همراه...

مدیر وبلاگ : زهرا پدرام
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :منجی موعود
حرم فلش - کد وبلاگ - طراحی
http://mazhaby.persianblog.ir
پایگاه مجازی فارسی زبان مقاومت اسلامی لبنان - حزب الله
اسلام پرس
بیداری اسلامی در جمهوری آذربایجان

برای دریافت کد کلیک کنید.

کسی واسه عاشقی

کمپین حمایت از مسلمانان مظلوم میانمار

فرقــــــــــــــــــــان

هواداران حامد زمانی

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir http://www.zohur12.ir/logo/